Najczęściej zadawane pytania:
- Montaż instalacji gazu płynnego krok po kroku
- Czym jest gaz płynny, ciekły i co powinniśmy o nim wiedzieć?
- Sposoby pozyskiwania gazu ciekłego
- Gaz płynny, LPG, propan w rolnictwie i hodowli
- Gaz płynny w przemyśle
- Czym różni się gaz płynny od gazu ziemnego?
- Zasady bezpiecznego użytkowania gazu w butlach
PRZYDATNE INFORMACJE
-
- Instalacja zbiornikowa wymaga zgłoszenia do wydziału architektury do tego celu potrzebna jest KOPIA MAPY ZASADNICZEJ do projektu instalacji zewnętrznej.
- Projekt instalacji wewnętrznej (jeżeli nie było w budynku zaprojektowanej instalacji gazu) oparty jest na rzucie budynku i tu wymagane jest Pozwolenie na budowę.
- Na instalacje zbiornikową składają się płyta betonowa, zbiornik oraz przyłącze od zbiornika do skrzynki na budynku wraz z reduktorami i zaworami.
- Zbiornik naziemny musi być oddalony:
a) od budynku 3m
b) od granicy działki 1,5 m
c) studzienek kanalizacyjnych , studni, szamba – 5 m
d) Lini niskiego napięcia w poziomie – 7m
e) linii wysokiego napięcia w poziomie – 15 m - Na zlecenie klientów pomagamy we wszystkich formalnościach oraz wykonaniu instalacji.
- Grzejniki można zalewać specjalnym płynem żeby przeciwdziałać zamarznięciu substancji w rurach i grzejnikach w razie awarii ogrzewania.
- Standardowy kocioł gazowy dla budynku jednorodzinnego jest o mocy 17 do 24KW (możliwość regulacji), dla budynków o powierzchni większej 300m2 zalecane są kotły powyżej 24KW.
- Niektóry dystrybutorzy mogą podawać ceny w m3 które są bardzo zawyżone w przeliczeniu na litry. W takim przypadku możemy zapłacić za litr gazu nawet do 4zł. 1M3 gazu to prawie 4L!